Banky boj o zákazníka


Vydáno: 17.01.2017

Pes v jesličkách. Dojem je, pokud budeme analyzovat chování celé řady českých bank vůči svým klientům. Ale zákazníci mohou bezpečně měnit banku, stačí vědět, jak na to.

 

Největší finanční instituce v České republice, stejně jako místních mobilních operátorů začínají mít zájem o názor zákazníka pouze tehdy, když se rozhodl uzavřít účet. Česká bankovní asociace (CHBA) se pokusil napravit situaci a udělal mobilitu zákoníku, která má pomoci zákazníkům v co nejkratším možném čase as minimálními náklady přejít k jiné bance a zvýšit konkurenci mezi bankovními institucemi.


Připomeňme si, že kodex CHBA "Zákazníci Mobility - akční změnou banky" byl přijat a podepsán v roce 2009 většina českých bank (s výjimkou mBank a Zuno). Cílem kodexu bylo stanovit pravidla týkající se přechodu zákazníků do jiné banky. Jejím základem dělal obecné zásady vyvinuté účastníků trhu, které poskytují platební služby na základě požadavků stanovených Evropskou komisí.

Kodex, navržený ke zjednodušení přechodu zákazníků z jedné banky do jiné organizace, klade povinnost bank vydávat pro zákazníky dokumentů nutných pro smlouvy o převodu s výpočty pro sběr a pravidelné platebních příkazů z původní banky nové. Na žádost banky by mohly pomoci informovat společnost pracuje s klienty na nové informace, změna bankovního účtu a přesměrovat přijít pravidelné platby na nový účet.

Podle statistik CHBA, stříkající přechody zákazníky z jedné banky do druhé bylo zaznamenáno ihned po objevení nových produktů, které nabízejí nováčky na českém finančním trhu - malé "bezkomissionnye" banky, jako je Air Bank, Equa bank, mBank. Podle zástupců bank tři čtvrtiny svých nových zákazníků jsou bývalí klienti České spořitelny, ČSOB a Komerční banky.

Při vývoji nových výrobků na trh v Air Bank oslavil aplikací rekordní růst. Například minulý týden bylo podáno téměř 400 nových obvinění z přechodu v naší bance. V loňském roce jsme obdrželi tolik žádostí za měsíc.

Úspěch při získávání zákazníků jiných bank a GE Money Bank, a Sberbank CZ. Podle manažera Sberbank CZ Petra Tsrhovoy, růst žádostí o stěhují do banky činil více než 100%. Na druhé straně, téměř 25.000 lidí se stěhoval do Raiffeisenbank.

Tato data jsou vyrobena a "veteráni" českého bankovního trhu změnit svůj přístup k zákazníkům, aby jim. Jejich strategie je poskytnout fyzické a právnické osoby, kteří se přihlásili k přesunu do jiné banky, "individuální" podmínek, zejména zrušení všech poplatků pro obsluhu účtů.

"Pokud zákazník vyjádřil úmysl uzavřít účet, my ho kontaktujeme a nabízíme setkat diskutovat o nové podmínky, že se bude konat," - řekl o novém "strategie" banka mluvčí Tomáš Kofroň Raiffeisebank. "Byly staženy Téměř pět procent žádostí podaných před přechodem na naší banky. Jedním z důvodů je souhlas klienta s novými podmínkami, které nabízí banky, kde má otevřený účet "- potvrzuje touhu velkých českých bank udržet zákazníky Vladimir Komyati od Air Bank.

"Mít rozhodl se odstoupit od Komerční banky, jsem aplikoval. Ale pak jsem volal do banky a zaměstnanec nabídl k účtu bez provize platit předtím, než jsem strávil 2 tisíc eur ročně, "- řekl Paul - zákazník KB. To samé se stalo s Tomášem, zákaznický Raiffeisenbank: "Já opustil banku, ale pak mi volal desetkrát a řekl mi, že jsou připraveni půjčovat za výhodných podmínek ke mně. Dvanáct let jsem tam byl způsoben a nebyl žádný nemám zájem. Po nanesení přesunout do jiné banky, jsou připraveni udělat vše, co jsem zůstal. "

Taková byla zkušenost a majitel účtu v České spořitelny Miláně. "Řekl jsem banku, nešťastný, jak musím platit roční vedení účtu a chcete přejít do jiné banky. O několik dní později jsem dostal výzvu z oddělení pro práci s klienty a nabídli absolutně "zdarma" účet. Ukazuje se, že nová pravidla práce! "- Říká Milan zbytek což má za následek ČS.

Přechod z jedné banky do druhé, pokud jde o Kodexu mobility je zdarma a trvá nejméně 15 dní. Tento proces přechodu je následující:

Navštivte nový příkaz kreslení pobočce banky při vstupu do banky a dokumentaci potřebnou pro změny v nové banky mají 3 pracovních dnů zaslat prohlášení bývalého zákazníka banky, který má pět pracovních dnů na zpracování žádosti a na dvou pracovních dnů spedice požadovanou dokumentaci ve lhůtě 15 dnů pro klienta do jiné banky je dokončena.