Banky a sociální sítě. Jak zvýšit atraktivitu svého profilu získat úvěr?


Vydáno: 04.10.2016

Soudě podle toho, že Národní úřad pro úvěrové historie (NBKY) zahájily společný projekt s Double Data a dřívější podobnou službu pro sběr a zpracování dlužníků na sociálních sítích nabídla společnost Scorista, brzy českých bank při posuzování bonity svých zákazníků bude aktivně využívají informace poskytované online. Podle nárok na úvěr "na nové podmínky" Dnes by měl přemýšlet o tom, co by měl být kladen na sociálních sítích a lepší informace odstranit ze svého profilu, aby se vyhnula vystavené nedostatky v konstrukci bankovních úvěrů.

Co může vysvětlit zájem věřitelů na sociálních sítích? V prvé řadě to, co je k dispozici, a zcela veřejně dostupných informací, pro které není povolení požadovaných dlužníka. Navíc uživatelé sítě často umístit on-line spíše citlivé informace, které mohou být použity pro hodnocení platební schopnosti.

Není to tak dávno firma Scorista, na základě zkušeností a studií, předpokládal, že příliš "hovorný" dlužníci, které vykazují větší aktivitu v sociálních sítích, nejhorší sloužil své půjčky. To je vzhledem k jejich poměrně neformální přístup k práci a jejich oficiálních povinností, které mají vliv na příjmy a podmínky vkladu. Na základě těchto dat, dnes mnohé české banky odmítly poskytovat úvěry zákazníkům, kteří doslova "live" v sociálních sítích, a to vždy dát "zneužití", zveřejňovat informace a obrázky. Takže pokud majitel plánuje získat kreditní profil, pak je lepší ukázat některé zdrženlivost, jinak to může mít vliv na rozhodnutí věřitele na jeho vydání.

Pomocí profilu by měly rovněž odstranit upřímně hloupé a nenese žádný význam informací, jak to popisuje přítomnost dlužníka jako frivolní osoba, která je velmi žádoucí úvěrů. Místo toho, vyplňte skutečné vazby profil, zajímavé články a tabulky, které budou znamenat, že majitel má širokou škálu zájmů a usilovat o zlepšení své profesní dovednosti. Ale je důležité, aby to přehánět v této věci, a udržet rozumnou rovnováhu, která neznamená, že tam byl pokus uměle zvýšit atraktivitu profilu v sociální síti.

Je nepravděpodobné, že banka bude líbit, že se jedná o potenciální skupiny zákazníků vyčleněné na hazardní hry nebo online hraní. Takže než budete žádat o úvěr, je lepší nechat je minimálně do vypůjčených finančních prostředků.

Velké množství informací o blaho klienta banky mohou kreslit obrázky ze svého profilu, jak je možné určit rozsah svých zájmů a množství finančních možností. Podle zájmu věřitele v sociálních sítích by měla zveřejnit pouze ty fotografie, které ukazují stabilní příjem a vysokou solventnost (potvrzení, že je zákazník v zahraničí, tráví čas v drahých restauracích či soukromých klubech a tak dále. DA). Tyto "pochybné" fotky lépe odstranit profil, nikoli snížit jejich šance na získání úvěru.