Bankovní vklady jako příčinu kolapsu bank


Vydáno: 08.02.2017

Každá finanční krize vede k tomu, že banky jsou stále omezenější. A občas slyšel volání o aby se "podpořit" bank. To je pro změnu regulačního rámce tak, aby se vážně omezit rozsah majetku, který může přilákat tradiční vkladů bank. Nicméně, pokouší se přinutit banky, aby se zvýšilo množství tenkrát nějak zastavil. Jak nezmizela touhu přijít s tím, jak zabránit panice výběr vkladů - vlevo.


A opět - dělení


Po posledním krizi, myšlenka "úzké" bankovnictví byl oživen v České republice. A ve starých a nových nápadů mají společný základ - banky by měly být rozděleny do dvou částí spojených k sobě navzájem. První z nich - to je banka schopnosti ořezaná, který přijímá vklady. Tyto usazeniny jsou ve stejném bezpečí jako aktiva centrální banky. Druhá část je investiční společnost ve své čisté formě, kde jakékoliv riziko se liší pouze v hodnotě aktiv a pokud je toto riziko odráží v finálnímu investorovi.

Ve většině ušlechtilých cílů reformátorů, jeden z nich - touha, aby se zabránilo záchvaty paniky vkladatelů v bankách. Po tom všem, bez ohledu na to, co udělal banku, bez ohledu na to, jak použil peníze investorů které jsou mu svěřeny, on vždy bude, že tito investoři vrátí. Klíčovým problémem byla otázka konečných nákladech těchto reforem a způsobů, jak dosáhnout cíle. Existuje podezření, že zúžení bankovnictví může stát poměrně drahé věc z hlediska ekonomické efektivity. Ale ani ekonomická efektivita je konečným cílem.

Pokud to fungovalo po staletí


Banky v podobě, jak je známe - když vklady financovat úvěry - objevil se v pozdním středověku, oni byli několik staletí. A to i přes všechny nedostatky, žádná země nikdy požadoval, aby banky vyhrazena od vlastního kapitálu 100% finančních prostředků přitahoval jako vklady. Proč? Protože pak ztratil veškerý smysl pro získávání finančních prostředků - stejná částka musí být také stahovat z oběhu.

Takové omezení může vést k zániku tradičních bank. A přesto jsou nedílnou součástí kapitalistické ekonomiky. Jsou trochu odborníků, kteří zajišťují likviditu a vkladatele a dlužníky. Za první - zisk z vkladů, a na straně druhé - používat kreditní limity jako financování fondů.

Kromě toho velkých českých bank, které již mají zkušenosti jako výběr potenciálních dlužníků a sledování úvěrů již jako samozřejmost. Jsou v podstatě specialisté ke zmírnění informačních problémy, které brání finančních transakcí. Stoupenci reformy bankovního sektoru na tom, že všechny tyto funkce mohou také nést každý zprostředkovatel.

Bankovní vklady jsou rozhodujícím argumentem

A tady vzniká na hlavní otázku - zda to všechno funguje? Bude rozhodovat o rozdělení bank a zúžení jejich příležitosti problém sektor křehkost? Je nepravděpodobné, že - podle mnoha odborníků. Podílové fondy v užším bankovním světě bude záviset na stejných faktorech. Pokud odstraněn ze systému pojištění vkladů, vlna paniky a zničí bank. Jakékoli snížení důvěry, duševní nebo jasný, snadno proměnit v panice.

Proto umlčel všechny řeči, že banky potřebují něco dělat. Bez rozdělení retailové banky a investiční potřeby. Chcete-li odpovědný za provádění investiční riziko investoři, kteří souhlasili s těmito riziky ze samotného faktu přílohu. A retailové banky mají možnost pokračovat ve své tradiční činnosti. Bude ráda dřív?