Bankovní pobočky je ale výměníků - více


Vydáno: 20.01.2017

V poslední době se studie centrální banky v České republice, jehož výsledky se ukázalo, jeden velmi zajímavý fakt: počet bankovních poboček v uplynulých devíti měsících po celé zemi začaly rychle klesat. Ve stejné době se počet směnárnách roste každý den.

Počet bankovních poboček stávají menshe.Za posledních letech téměř všichni věřitelé Česká republika a bankovní sektor se snaží vytvořit síť poboček po celé zemi, ale nyní jsou nuceni ukončit své kanceláře. Co je to řádný proces? Vině obtížnou ekonomickou situaci, která je nyní pozorované v zemi. Tento faktor je rychlost řezu, napsal dříve. Nyní jsou všechny banky se aktivně provádí všechny optimalizační metody. Jedním z nich je snížení počtu jejích poboček. To samozřejmě doprovázené snížením počtu zaměstnanců.

Podle studie z centrální banky v České republice od ledna do listopadu 2016 se počet bankovních prodejen se snížil o asi tisíc, což představuje 2% z celkového počtu.

Důvody pádu
Existuje několik hlavních důvodů tohoto poklesu:

Hospodářská situace v zemi
Napjaté vztahy s Evropskou unií
Je třeba poznamenat, že v loňském roce, kdy tam byl malý mikrokryzu, počet kanceláří úvěrových organizací různých bankovních institucí zvýšil. Ve stejném roce, licence byly vybrány v 71 bance, ale to nepomůže zůstává "ve hře" úvěrovými institucemi udržovat počet bodů přítomnosti v celé zemi. To znamená, že účinek se předpokládá odebrání licencí je téměř úplně chybí. To znamená, že určitý počet jednotlivých bank v centrální bance nepopisuje tyto informace zůstaly důvěrné.

Odborníci se shodují, že některé banky snížit počet regionálních sítí, protože se nejedná o nové vklady nebo prodejny, přinejmenším v předpokládaných objemech. Tam je další zajímavý fakt: pokud posoudit finanční výsledky za přítomnosti poboček různých bank v různých městech České republiky, by bylo levnější jen zavřít mnoho z nich, aby se zabránilo náklady. Někdy možnost znovuotevření některé body.

S polárními situace výměníků
Ale směnárny jsou zcela odlišné. Na stoupající směnný kurz na stejných devět měsíců letošního roku se jejich počet zvýšil. V lednu 8400 bylo, a teď - 9400. To znamená, že počet obmennnikov zvýšil o 12%. Tak se celá částka 2016 směnáren zvýšil o 13%. Důvodem pro tento jev jako jednoduchý - poptávka po měně se zvyšuje každý den, takže lidé raději držet své úspory v dolarech nebo eurech.