Bankéři řekl českým studentům, jak chránit váš smartphone před hackery


Vydáno: 07.02.2017

Většina českých studentů neví, jak se přihlásit na svůj bankovní účet z vašeho mobilního telefonu zjistit, co je to pravda pozici a ne padělek. Každý rok stále více a více studentů používat on-line bankovnictví je mobilní telefon. V tomto ohledu, bankéři České bankovní asociace poslán do univerzit říci studentům, které mají chránit své telefony z podvodníky a hackery.
Pouze 30% dospělých Čechů smartphone je chráněn, hlasování SC & C pro Českou bankovní asociace (ČBA). Mladá generace 18-29, věci jsou o něco lepší - 43% respondentů sleduje bezpečnost vašeho telefonu.

Smartphone použít téměř vše - včetně dětí a dospívajících. A jen málokdo ví, jak chránit svůj telefon hacking, většina z nich věří, že nepotřebují ochranu, protože nevedou důležité informace o telefonu. Nicméně, přístup na bankovní účet nebo na účet v sociálních sítích mnohem jednodušší, než se zdá.

K nápravě této situace, bankéři CBA zúčastnilo přednášek na Cybersecurity 35 škol a obchodních akademiích po celé České republice.

Často se mladá generace nečte dopisy od bank, a je toho názoru, že doporučení bude trvat dlouhou dobu. Ve skutečnosti si stáhnout antivirový software pro mobilní telefon trvá několik minut.

Studenti ve třídě aktivně zajímají o možnost ukládat své osobní údaje. Ptali se, jako je obchod své peníze milionáři. "Existuje mnoho způsobů, například může být připojen na účet jen s jedním počítačem, který je nainstalován v úložišti" - řekl Dvořáček studenti, kteří pracovali u GE Money Bank.

Bankéři rovněž doporučují použít specializované programy pro přístup k bankovní účet. Ve většině případů jsou bezpečnější, protože tím je nižší pravděpodobnost, že spoofing stránek nebo zasláním SMS s ostatními.

Při přístupu prostřednictvím pravidelných prohlížeče by měly být soustředit se na certifikátu webu (malý zelený blízkosti zámku v obci). To zajišťuje, že jste na oficiálních internetových stránkách banky, ne jeho padělané kopie.