Banka se rozhodla prodávat dluh kolektory: co se stane dlužníkovi po tom?


Vydáno: 04.10.2016

V případě, že česká banka nemůže žádným způsobem přinutit dlužníka, aby si splátkový kalendář, může prodat dluh kolektory. Zákon tento postup není zakázáno, protože je vyroben univerzálně u většiny bank v České republice. Pokud jste právě začal zpoždění úvěru, prodej dluh sám o sobě je velmi, velmi daleko, protože to může být nazýváno krajním opatřením. Bank zbavit dluhů, prodávat jeho inkasních agentur na haléře.

Přijedete-li do kolektorů, neznamená to, že banka prodala dluh
Někteří dlužníci mylně předpokládají, že banka prodala dluh, pokud dlužník kolektory začali chodit. Ale to není, prodej dluhu - je krajním opatřením, což je obvykle rok nebo více od počátku vzdělávacího prodlení. Tento postup může probíhat i po Bank of sporu. Za prvé, banka odkazuje na sbírky agentury, a pak mu pomohl ovlivnit dlužníkovi. Potom kolektor začne rušit občanům volat ho, aby přišel domů a pracovat. Ale prodávat dluh - velmi odlišný efekt.

Kdy a kolik se bude prodávat svůj dluh?

Bank prodává úvěrového dluhu pouze tehdy, pokud to považují za beznadějné. V případě, že dlužník má nějaký pult-akce, občas dělat nějaké částky na vaší kreditní skóre, udržuje konstruktivní dialog s bankou, prodeje a nemůže být řeč. A jedním z důvodů pro toto - banka zažívá obrovské ztráty na prodeji dluhu a dlužník, který platí alespoň něco, můžete si vydělat mnohem více.

 

V předkrizovém období průměrný věk zpoždění v prodeji smluv kolektorů činila asi rok. S nástupem dluhové krize, občané České republiky se výrazně zvýšil. Portfolio splatnosti úvěrové smlouvy bank výrazně vzrostla, protože věřitelé nespěchejte prodat, stále doufá v zázrak.
Nyní prodává dluhy ve věku 2-3 let. Tyto dohody skutečně lze nazvat jako špatnou, což je důvod, proč věřitelé a prodávat je. A realizace za pouhé haléře. Dříve prodej delikventních úvěrů mohl pomoct 3-5% z dluhu, nyní kolektory skupuje dluhy za 1-1,5% jejich nominální hodnoty. Důvodem pro toto levné - velmi nízká kvalita těchto úvěrů. V případě, že banka prodala dluh kolektory během 2-3 let po vzniku dluhu, to znamená, že již očekává, že splatit všechny, takže se připravte náhradu cent. A kolektory jsou také nejsou ochotni platit více, protože pravděpodobnost splacení dluhu je zanedbatelný. Ale v případě, že kolektor bude pracovat pro slávu, může se dostat vynikající zisky. Například, pokud si koupil dluh 1,5% své nominální hodnoty, a v důsledku toho, že dlužník souhlasil s návratem dluhu ve výši 50%.

Může banka prodat dluh bez souhlasu dlužníka?

Možná, že český zákon nebrání. Předpokládá se, že banka není ani povinen informovat dlužníka, postup je jednostranný. Poptávka se nevrátí banky a inkasní agenturu. Dlužník může zjistit, že banka prodala půjčku prostou doporučeným dopisem. Bude to informační zpráva zobrazující aktuální kolektoru a reklamovanou částku svého dluhu. Dopis je třeba přidat potvrzení o zaplacení dluhu, dlužník najednou strach a spuštění platit účty.

Se měli bát prodávat dluh?

Samozřejmě, že s ohledem na osobní míru dlužníkovi, to pomenshaty. 2-3 roky dlužník může předpokládat, že její splatnosti dluh odepsán už dávno, ale opět zde deklarované kolektory a trvat na vrácení úvěru dluhu. Pro sběr, teď jsou kruhy vlivu kolektorů muset jít znovu. Požaduje, návštěvy, rozhovory s dlužníkem nebo jeho příbuzného. Vzhledem k tomu, že výběrčí dluhů koupil za haléře, bude dělat vše pro to, aby se zisk. Ale nepropadejte panice, můžete se obrátit na správnou cestu situace pro vás. Můžete zajistit, že sběr agentura odepsala významnou část dluhu. Navíc, většina sběratelů jsou ochotni odpustit významnou část dlužník dluh.

Můžete skutečně dosáhnout toho, co jste odepsat až 50% z dlužné částky. Typicky kolektory je třeba začít celou částku dluhu, ale pak nabízejí dlužníka "jedinečnou událost". Například snížení dluhu o 50% při platbě do jednoho měsíce. A skutečně, po které se účastní takové opatření může dlužník rozloučit do svého dluhu. Sběratel, a to navzdory významným snížením dluhu stále zůstává v kladném pásmu. Koupil dluh 1,5% své nominální hodnoty, a zachránil všechny 50%. To je výhodné pro obě strany, takže byste měli přemýšlet o návrzích z nových majitelů vaší kreditní dluh. Pravý břeh prodat dluh brzy povede k dlužníkovi bude opět rušit kolektorů. Teď hodně pohledávek, a banky začaly masivně jich zbavit. To znamená jen jednu věc - pokud se zapomenout na dluh, brzy by se připomenout kolektorů o tom.