Ankety odliv mozků - hrozba pro českou vědu


Vydáno: 27.02.2016

Centrum pro veřejnou průzkumu veřejného mínění zveřejněné jako Češi posoudit úroveň vědy v zemi.
Anketa: brain drain - hrozba pro českou vědu. Tři z deseti Čechů se domnívají, že česká věda ve většině disciplín je na globální úrovni. 47%, v kontrastu, je přesvědčen, že čeští vědci může být v porovnání se svými zahraničními kolegy pouze v některých oblastech. Pouze 6%, takže ocení úroveň české vědy, věří, že může odolávat konkurenci v každém odvětví.
Public Opinion Research Center zveřejnil výsledky nového průzkumu. Sociologové také zjistili, že 70% Čechů nejsou proti financování výzkumu ze státního rozpočtu.
Ukázalo se, že většina skeptický české vědy jsou ti Češi, kteří nemají zájem o toto téma. Pouze 30% respondentů následovaly úspěchy českých vědců. 30% respondentů kladných o předkládání výsledků výzkumu z hlediska dostupnosti porozumění.
Sociální vědci také zjistili, jak jsou Češi s cílem zajistit, aby mladí výzkumní pracovníci opouštějí Českou republiku za prací do zahraničí. 69% respondentů vnímá jako hrozbu pro české vědy. Téměř 1/5 respondentů, opačný názor a 14% nemohl odpovědět na otázku.