Akumulace úvěru nebo že je levnější?


Vydáno: 28.09.2016

Mnozí obyvatelé českých měst, kteří chtějí koupit cokoli, začnou hledat příležitost realizovat svůj sen. Polovina preferuje, aby se bankovní úvěr, ostatní lidé řídit zásadou nežít na dluh a snaží ušetřit peníze. Kteří přicházejí moudřejší?

Podívejme se na příklad koupi auta. Dva občan České republiky rozhodl koupit auto v hodnotě 100.000 korun. Jednou se rozhodl vzít si půjčku a druhý rozhodla zvýšit finanční prostředky na tři roky.
Morální nastavení na "žít bez dluhů" je místem k životu, každý má důvod vzít si půjčku, někdo najde ponížení pro někoho považovat za postup zdlouhavý aplikačním, aby poskytla veškeré informace a důkazy o schopnosti platit.

Takže pokud jste se rozhodli ušetřit peníze, pak za to, že inflace v průměrném roce je 17 procent. Neustále rostoucí ceny energií, ropy, následovaná vkrádá do další ceny. Vezměte v průměru o 15 procent, bude stavět na tomto obrázku při výpočtu průměrné roční růst cen. Jako prostý aritmetický získat zvýšení cen o 52 procent v průběhu tří let. Přirozeně Drahé vozy nejsou tak rychle, ale když vidíte dynamiku cen, po celou dobu tam byl jen zvýšení nákladů. To se děje z několika důvodů: obecný nárůst cen, počet elektronických systémů v automobilech. V průměru za tři roky, podle odborníků je vozidlo třídy dražší o 20 procent, že stejné auto za tři roky bude stát 100 tis. Kč a 20% dražší.

Pokud vidět všechny nabídky finančních vkladů českých bank mohou snadno najít usazeniny na 14 procent ročně. Takže pokud budete získávat finanční prostředky na nákup automobilu, budete velmi vhodné vklad, za tři roky budete potřebovat sumu 100 tisíc korunách a trochu vlevo v smlouvat.

Podívejme se nyní na možnost úvěru při koupi automobilu. Můžete si vzít půjčku na 14 procent ročně, aby se první platbu ve výši 10 procent vozu, a zaplatit mu po dobu tří let. Na první pohled se může zdát, že rychlost 14 procent je příliš vysoká, mnohé banky nabízejí úvěry za nižší úrokové sazby. Ale považujeme efektivní sazba z úvěru, který zahrnuje všechny potřebné finanční prostředky, provize a poplatky.

Vyrábíme výpočty na půjčky akontace o 10 procent na zbývající část úvěru je vyrobena. Do tří let splácení, bude mu poskytne bance 115 227 eur, částku přeplatku částky na Kč 15827, který je vzhledem k tomu, že hodnota vozu v té době bude 116 tisíc eur, bude člověk vyhraje nepatrné množství.

Významný rozdíl mezi úvěru nebo akumulovat na požadované množství, ne.
Podívejme se na další příklad, "domov". Požadovaný předmět koupě - pračka. Průměrné náklady na dobré asistent s nezbytnými technologickými vlastnostmi 3000-4000 korun.

Při nákupu úvěr na dobu jednoho roku, bude výše přeplatku na rychlé půjčky 60 procent, a pokud si vyberete annuytetnuyu schéma splácení (rovným dílem), bude přeplatek bude 30 procent, to je až pro auto bude muset zaplatit víc.

Pokud se chystáte k akumulaci požadovanou částku na nákup přístroje, zvolte stejný vklad, pokud budeme dělat každý měsíc na určitá částka za rok je množství nahromaděné na účtu, spolu s dostatkem ke koupi zájem. S ohledem na míru inflace znovu, a pak, že technologie padá v ceně v průběhu času bude rokem stroj se stejnými parametry stát kolem 2500 korun.

Vstát, že akumulace nám ušetří téměř 800 korun. To znamená, že výše úspor v peněžním vyjádření je zřejmá, ale kolik času se vám jít umýt ruce, počítat vy sami.
Shrneme-li naše výpočty, můžeme konstatovat, že při koupi auta není žádný významný rozdíl, sbírat peníze nebo si zařídit půjčku. Zde hraje důležitou roli psychologický faktor připravenosti "k životu na dluh", nebo vybírat peníze. Každý, kdo přináší své vlastní důvody, například při auto úvěr, můžete jít na tři roky, a pokud budete sbírat peníze, máte tři roky budou muset projít, než si koupit auto.