Agentura Standard & Poor úvěrový rating obnovena Česká republika


Vydáno: 22.01.2017

V pátek 20. ledna, po šesti měsících mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor zveřejnila nové informace o bezpečnosti úvěrového České republiky.

V pátek 20. ledna, mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor opět o šest měsíců později dal úvěrová hodnocení stability České republiky. Rating dlouhodobých závazků v cizí měně zůstává na AA- a povinnosti posuzování v národní měně se udržuje na středně vysoké úrovni AA. Tyto ukazatele jsou uloženy Českou republiku v roce 2011.
Počasí hodnocení je stabilní, což znamená, že agentura Standard & Poors nemá v úmyslu, aby je revidovaly v dohledné budoucnosti. Analytici v minulém roce významný český přebytek rozpočtu. Nicméně, tento rok se očekává, že k návratu do České vládního deficitu, který je podle S & P, měl by být výsledek uvolňování fiskální politiky v podobě zvýšených nákladů před volbami.
Ratingová je považován za hlavní ohnisko pro investory. Ten odhaduje pravděpodobnost včasného splácení dluhu kredytootrymuvachem. To má vliv na ochotu investorů půjčovat peníze státu nebo podniku.
Standard & Poors, Moody a Fitch-IBCA (Fitch Ratings) tvoří první tři nejvlivnější ratingových agentur na světě. Nejvyšší odhad je považován AAA (Fitch a S & P) a AAA (Moody).