Žáci ze školy v Plzni se zúčastní soutěže v Číně


Vydáno: 15.02.2018 | Aktualizace: 15.02.2018

Žáci jedné z vyšších škol v Plzni plánují výlet do Číny, aby poskytli svůj rozvoj na mezinárodní soutěži inovativních technologií. Vytvořili robot hmyzu, který by měl být přibližně použit v mnoha oblastech moderního člověka. Zpočátku se předpokládalo, že tento mechanismus bude použit v zemědělství, takže brouka byla prototypem vynálezu.

Vývoj počítačového hmyzu byl prováděn více než pět let. Aktualizovaná verze robota je nyní prezentována a vývojáři navrhují, aby se začali používat ve studiu vesmíru, lékařské vědy a národní armády. Mechanismus je přizpůsoben k provádění záchranných operací na nejnepřístupnějších místech.

Jeden z vývojářů navrhl, aby se robotský brouk aktivně využíval ke studiu vesmírných objektů ve vesmíru, kde není možné jej realizovat jiným způsobem.
Autor umělé inteligence, která byla zavedena do mechanismu, se stala žákem školy Romanem Chechilem - mladým technikem s vysokými očekáváními v oblasti inovačního vývoje.

V současné době pracují mladí inženýři na vytvoření druhého modelu robota-hmyzu, který bude mnohem univerzálnější než jeho předchůdce. Nyní jsou elektrotechnické součásti pro vnitřní plnění téměř hotové a konstrukce skříně se zlepšuje, pokročilejší.

Během února by práce na vytvoření modelu měla skončit, protože v době zahájení soutěže v Číně, která se koná počátkem března, musí být dokončeny všechny přípravné procesy. Proto by měl být vývoj připraven k prezentaci v soutěži mladých inženýrů.

Technici říkají, že při vytváření létajícího objektu bylo cílem vytvořit vzhled robota, který je nejblíže přírodnímu hmyzu. Nejtěžší věcí pro ně byla dosažení správné letové trajektorie a otočení. Proto byli odborníci povzbuzováni, aby sledovali cykly vysílání o hmyzu.