A "brekzita" V České republice se bude zpomalovat růst mezd, ale sníží inflaci.


Vydáno: 02.09.2016

Ministerstvo financí České republiky učinil prognózy růst mezd v roce 2017, podle kterého měla růst o 4,3%. Ale "brekzit" učiní své vlastní změny.

Opuštění Británii z EU pociťují i ti, kteří žijí a pracují v České republice. Platy v zemi poroste pomaleji, než se dříve myslelo. Ekonomové říkají, že důvod spočívá v Atmosféru, která vládne v EU a ke snížení poptávky po českém zboží.
V dubnu Ministerstvo financí České republiky se měl podle předpovědi, podle kterého díky oživení české ekonomiky a nízkých mezd v nezaměstnanosti v příštím roce poroste o 4,3%. Ale protože "brekzita" Nyní by neměl očekávat, což představuje nárůst o více než 2-3%. To říká hlavní ekonom banky České spořitelny David Navrátil. Jeho kolega George Polanski říká, že kvůli nejistotě ohledně budoucnosti bude dávat pozor na zvýšení mezd. Na snížení růstu mezd a říkají banku UniCredit Bank.
Například průměrný plat před zdaněním ve výši 20 tisíc eur na "brekzita" by mohlo v roce 2017 EEK 20,860. Teď to nepřesahuje hranici 20 400 do 20 600 Kč. Letos mzdových podmínek v České republice se nezmění.
Zpomalení mezd bude mít vliv především průmysl - zejména automobilový průmysl. Během období nejistoty, stejně jako běžní občané odložit velké nákupy, které by mohly být provedeny později. Takové, například, jsou automobily.
Kromě pomalejšího růstu mezd, ekonomové varují před zpomalením české ekonomiky. To může strhnout nestabilitu v eurozóně, včetně Německa, které je klíčovým obchodním partnerem České republiky (třetina českého vývozu směřuje právě v této zemi). Klesnout poptávka po českém zboží a ve Velké Británii.
Česká spořitelna očekává pokles HDP od počátku projektované 3,1 až 2,5%. Dobrou zprávou je podle ekonomů banky pro obyvatele České republiky sníží inflaci. Ceny jsou v příštím roce může zvýšit o více než 0,3-0,5%.
Češi nyní mohou také využít oslabení britské libry a dělat obchodů v obchodech Velké Británie. Tato cesta není levnější. Lety z Itálie do Británie a zpět náklady mezi 1500 eur, průměrná cena více než 3000 korun. Očekávat prodloužený účinek oslabení libry není: brzy nebo posíleny nebo ceny na britském trhu přizpůsobit dle aktuálního kurzu.
České
Похожие слова
Český, český ráj
Переводчик Google для бизнеса –Инструменты переводчикаПер