V motoristy obdržela Česká republika dotace na nákup ekologických vozidel zV motoristy obdržela Česká republika dotace na nákup ekologických vozidel zV motoristy obdržela Česká republika dotace na nákup ekologických vozidel. Přesné podmínky pro platby a nastavit jeho velikost v příštím roce.
Od poloviny příštího roku, čeští motoristé mohou být schopen získat grant od státu koupit auto na stlačený zemní plyn (CNG) nebo elektricky - řekl, že publikace Hospodářské noviny. Aby bylo možné nároku rodinám finanční pomoc podnikatelům nebo malé firmy. Jaká bude velikost plateb a přesné podmínky pro granty je diskutována zástupci Ministerstva životního prostředí České republiky a Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky.
To bylo se dozvěděl, že vláda odmítla možnost, podle které se dotace za auto na stlačený zemní plyn a el bude stejný - 40.000 korun. Toto rozhodnutí má vliv na hodnotu rozdílu dvou režimech. Také ministr životního prostředí Richard Brabec řekl, že by chtěl, v první řadě, aby podporovaly auta na elektrický pohon.
Grant bude přiděleno na nákup automobilů a přívěsů s hmotností do 3,5 tuny. Jednou z podmínek pro získání finanční pomoci bude ekologická likvidace starého vozu. Bude také nastavit maximální cenu automobilu, bude finanční pomoc na nákup prémie automobilu nebude moci přijímat.